Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi RP (2 maja) oraz Święta Konstytucji 3 maja zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Nasza Biało-Czerwona – flaga RP w obiektywie”.
Regulamin Konkursu Fotograficznego “Nasza Biało-Czerwona – Flaga RP w Obiektywie”
1. Cel Konkursu: Celem konkursu jest propagowanie działań związanych z eksponowaniem flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz upowszechnienie wiedzy wśród uczniów na temat prezentacji barw narodowych. Uczestnicy zostaną zachęceni do uwiecznienia flagi w różnych przestrzeniach publicznych, takich jak domy, mieszkania, budynki administracji publicznej, szkoły, muzea, teatry, urzędy, parki i ulice.
2. Kategorie wiekowe: Konkurs skierowany jest do uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych:
• I (klasy 1-4)
• II (klasy 5-8)
3. Zadanie uczestników: Każdy uczestnik konkursu powinien przygotować zdjęcie, na którym przedstawione są barwy narodowe. Może to być zdjęcie z balkonu, okna, tarasu, domu lub dowolnego miejsca użyteczności publicznej, gdzie flaga RP została wyeksponowana.
4. Warunki uczestnictwa:
• Uczestnik konkursu może przesłać tylko jedno wybrane zdjęcie w formie cyfrowej na adres mailowy p.szamocki@sp12.edu.gdansk.pl z tematem “Konkurs fotograficzny”.
• W treści wiadomości proszę umieścić następujące informacje:
o Imię i nazwisko ucznia/uczennicy
o Klasa
o Termin przesyłania prac: 10 maja 2024 r.
5. Wybór zwycięzców: Jury wyłoni po 3 najciekawsze prace w każdej z kategorii wiekowych. W przypadku nadesłania dużej ilości zdjęć, możliwe jest przyznanie dodatkowo 2 wyróżnień. Wyniki konkursu wraz z fotografiami zostaną ogłoszone na stronie szkoły oraz na profilu Facebook.
6. Kryteria oceny prac w Konkursie Fotograficznym “Nasza Biało-Czerwona – Flaga RP w Obiektywie”:
• Oryginalność pomysłu: Oceniamy, czy zdjęcie jest nietypowe, innowacyjne i wyraża indywidualny punkt widzenia uczestnika.
• Ekspresja: Szukamy emocji, nastroju lub przekazu w fotografii. Czy obraz wywołuje reakcje u widza?
• Wyraz artystyczny: Oceniamy umiejętność kompozycji, kreatywność w doborze kadru, światła i kolorów.
• Jakość techniczna: Analizujemy ostrość, ekspozycję, balans bieli, a także inne aspekty techniczne zdjęcia.
• Zgodność z tematem: Sprawdzamy, czy praca wyraźnie prezentuje barwy narodowe i jest związana z flagą RP.
7. Organizator: Konkurs organizują nauczyciele historii: p. Paulina Rajkowska, p. Przemysław Szamocki.
8. Pytania: Wszelkie pytania proszę kierować bezpośrednio do nauczycieli historii lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego.