W dniu 19 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, w świetlicy klas II odbyły się warsztaty „Moje prawa ważna sprawa”. Dzieci podczas zajęć rozmawiały o tym, czym jest prawo, po co się je tworzy i czemu służy oraz poznały prawa zawarte w Konwencji Praw Dziecka.

Podczas zajęć obejrzały film edukacyjny, wysłuchały piosenki o prawach dziecka i mogły odnieść się do zdobytych informacji oraz własnych doświadczeń, podczas pracy w małych grupach.

Zadaniem dzieci było dopasowanie fotografii i kart metaforycznych do plansz, na których widniały wybrane prawa dziecka. Dzieci poszukiwały rozwiązań kierując się wolnymi skojarzeniami z dostępnymi ilustracjami. Na koniec grupy prezentowały swoją pracę, dzieci mogły wymieniać się dostępnymi kartami między sobą i porównywać rozwiązania.

Warsztaty opracowała i przeprowadziła Joanna Krużyńska