W dniu 20 listopada, świetliczaki z klas II poznawały swoje prawa m.in. przy pomocy zagadek, puzzli i samodzielnego tworzenia pojęć: prawo, obowiązek, uprawnienie.

Dzieci schowały się pod parasolem, który symbolizował prawa dziecka - krople deszczu, które na niego spadały, to sytuacje, w których prawa dziecka są łamane.

Świetliczaki zainspirowane zdjęciami dzieci z różnych stron świata, znajdujących się w trudnej sytuacji społeczno – ekonomicznej oraz wierszami M. Przewoźnika „Krzyknij nie!” oraz M. Brykczyńskeiego „O prawach dziecka”, podjęły dyskusje na temat praw dziecka i wykonywały plakaty. Na jednym z nich umieściły niebieskie parasolki, ochraniające wszystkie krzywdzone dzieci. W ten sposób włączyliśmy się w akcję UNICEF  #goblue!

Joanna Krużyńska, Marta Fiergolska