Na początku maja odbył się wykład dla klas ósmych z okazji Światowego Dnia Ziemi, który został przeprowadzony w języku angielskim przez dr inż. Małgorzatę Szopińską, adiunkta w Katedrze Technologii w Inżynierii Środowiska na Politechnice Gdańskiej. Zagadnienia wykładu obejmowały między innymi tematy takie jak: życie na polskiej stacji antarktycznej oraz polskiej stacji polarnej na Arktyce, badania naukowe prowadzone przez Polaków, globalny transport zanieczyszczeń oraz globalne ocieplenie.

Celem projektu było uwrażliwienie uczniów na współczesne problemy środowiskowe, takie jak ocieplenie klimatu, przenoszenie zanieczyszczeń na rejony niezamieszkałe przez człowieka czy wskazanie rozwiązań jak chronić środowisko w wyniku działalności antropogenicznej. Ponadto, rozwój świadomości językowej oraz możliwość włączenia się do dyskusji na temat ochrony środowiska w języku angielskim ze specjalistą z tej dziedziny.

W ramach ewaluacji, uczniowie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z tematyki wykładu biorąc udział w multimedialnej lekcji języka angielskiego, wykorzystującej technologię informacyjno-komunikacyjną.

Koordynatorami projektu była Karolina Fudala-Sikora i Maria Wdzięczna-Starosta.