Zapraszamy do udziału w świętowaniu międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień

Dzień Życzliwości (ang. World Hello Day) narodził się w Stanach Zjednoczonych. Autorami tego pomysłu byli bracia: Brian i Michael McCormackowie. Miał to być protest przeciwko wojnie pomiędzy Izraelem a Egiptem, która wybuchła jesienią 1973 r. Dzień Życzliwości miał przypominać ludziom o tym, jak ważne jest pokojowe rozwiązywanie sporów, a także pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi.

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości funkcjonuje w 180 krajach. Pierwszym miastem w Polsce, które obchodziło to święto, był Wrocław.

ATRAKCJE W NASZEJ SZKOLE :

ŻÓŁTY KOLOREM RADOŚCI:

Zachęcamy wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Pracowników szkoły do ubrania się tego dnia na ŻÓŁTO bądź z widocznym, dużym żółtym elementem;)

POZYTYWNE EMOTKI:

Zachęcamy do wykonania dużej (z kartki A4 lub A3) pozytywnej emotki, które w tym dniu rozświetlą nasze korytarze. Emotki będzie zbierał Mini Samorząd Uczniowski (chodząc po klasach) do 21 listoapada 2022r.

UŚMIECHNIĘTE I ROZEŚMIANE FOTKI:

Zachęcamy do przyniesienia uśmiechniętego, radosnego, pozytywnego zdjęcia, które zostanie umieszczone na gazetce MSU. Może Wasze uśmiechnięte zdjęcie poprawi komuś w tym dniu humor;) Zdjęcia będzie zbierał MSU chodząc po klasach do 21 listopada 2022r.

ŻÓŁTE BALONY:

Prosimy o przyniesienie 23 listopada 2022r. markera, którym każdy uczeń ozdobi balon. Balony zostały zasponsorowane przez RR (balonów nie przynosimy, każdy uczeń balon otrzyma).

koordynator akcji: Renata Prusik