20 listopada uczniowie klasy VIII C uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach 4. Pomorskiego Tygodnia Edukacji Prawnej. Zajęcia edukacyjne polegały na uczestniczeniu w symulacji rozprawy sądowej w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Przeprowadzony został proces cywilny z powództwa o zwrot pokaźnej sumy pieniędzy, wynikającej z zaciągniętej pożyczki. Rozprawę prowadzili adwokaci, sędziowie pracujący w Sądzie Rejonowym oraz Sądzie Okręgowym w Gdańsku.
Po zakończonym procesie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym. Te ciekawe warsztaty, których celem było budowanie świadomości prawnej na pewno zostaną zapamiętane przez naszych uczniów, a zarazem będą ostrzeżeniem na konsekwencje podejmowanych działań w przyszłości.

oprac. Przemysław Szamocki