Szanowni Rodzice,

Zapraszamy uczniów klas 1 do udziału w akcji czytelniczej z okazji przystąpienia pierwszaków do pasowania na czytelników biblioteki. Akcja jest formą zabawy, do której zapraszamy także rodziców. Udział w niej nie wymaga dużej aktywności ani przygotowań.

Uczniowie otrzymują „bilety powrotne do biblioteki”, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Bilet działa jak kupon rabatowy. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii. Po oddaniu nauczyciel-bibliotekarz wstawia pieczątkę na odpowiednią ikonkę. Po skasowaniu całego biletu uczeń dostaje dyplom wzorowego czytelnika. Akcja „Bilet powrotny do biblioteki” ma na celu zachęcenie uczniów do czytania oraz poznawania książek o zróżnicowanej tematyce.

Zapraszamy również do zapoznania się z listem, zaadresowanym do Państwa jako rodziców. Prezentujemy w nim konkretne zalety płynące z czytania dzieciom oraz z dziećmi, szczególnie w czasach pandemii. Na omawiane tam zalety zachęcania dzieci do czytania w domu, nakładają się skutki edukacji zdalnej. Pierwszaki były w szkole tylko kilka miesięcy. Dlatego tak bardzo nam zależy, by uczniowie klas I odwiedzili bibliotekę, poznali ją i zachęcili się do korzystania. Liczymy na to, że uczniowie, po prawie całym semestrze spędzonym w dużej mierze przed ekranem komputera, zatęsknią za tradycyjnymi formami rozrywki. Akcja jest także formą miłego powitania przez bibliotekę najmłodszych uczniów i zachętą do pierwszej, samodzielnej wizyty.