Szanowni Państwo,

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła uczestniczy w pilotażu projektu „Audyt i certyfikacja warunków dla ruchu rowerowego i pieszego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych”. Celem projektu, prowadzonego przez Miasto Gdańsk, jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu uczniów w bezpośrednim otoczeniu placówek szkolnych. Jednym z elementów projektów są badania ankietowe uczniów oraz  ich rodziców dotyczące sposobów i warunków podróżowania do i ze szkoły.

W ciągu najbliższych dni uczniowie wybranych klas IV-VIII otrzymają formularze ankiet, których wyniki posłużą do opracowania rekomendacji służących poprawie warunków podróżowania i bezpieczeństwa uczniów w otoczeniu szkoły.

Równie ważne jest zdanie Państwa,  jako rodziców, dlatego opiekunów wybranych uczniów poprosimy o wypełnienie ankiety przeznaczonej dla Was, jako osób podejmujących decyzję o sposobie przemieszczania się dzieci do i ze szkoły. Ankiety dla rodziców zostaną przekazane dzieciom przez wychowawców klas.

Ankiety są anonimowe, wyniki zostaną przedstawione w formie zbiorczej a  pozyskane informacje będą służyć wyłącznie celom wypracowania rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wypełnienie ankiety przez Wasze dziecko prosimy o przekazanie takiej informacji wychowawcy.

W załącznikach przedstawiamy Państwu ankiety, o których wypełnienie poprosimy wybranych uczniów i rodziców.

W imieniu Urzędu Miejskiego w Gdańsku dziękujemy za współpracę i wypełnienie ankiet.