Miło nam poinformować, że nasza biblioteka szkolna wkrótce wzbogaci się o zestaw gier planszowych i komiksów, które otrzymamy dzięki udziale w akcji "BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece". Pakiety przyślą do nas organizatorzy akcji - Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwo Story House Egmont sp. z. o. o.

Akcja „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” jest skierowana do wszystkich bibliotek publicznych i bibliotek szkolnych działających na terenie Polski i adresujących swoją ofertę do dzieci i młodzieży.

Cele akcji to:

- wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w ramach edukacji pozaszkolnej oraz szkolnych zajęć pozalekcyjnych,
- wprowadzenie nowoczesnych form pracy z komiksem i grami planszowymi w bibliotekach,
- przeprowadzenie akcji dla dzieci i młodzieży, uwzględniających pracę z komiksem i grami planszowymi.

Nasza szkolna biblioteka wzbogaci się o pakiet, składający się z następujących materiałów:

- Ptyś i Bill tom 1 - Do ataku!, Cric, Pierre Veys, Laurent Verron, Laurent Verron,
- Lou! tom 1, Julien Neel,
- Studio tańca tom 1, Bertrand Escaich, Caroline Roque,
- Siostry, Cazenove Christopher, Maury William,
- Ernest i Rebeka tom 1 - Mój kumpel mikrob, Bianco Guillaume,
- Kamila i Konie tom 1 - Miłość Oceana, Lili Mesange, Stefano Turconi,
- FITS Travel – gra,
- Łap za słówka – gra karciana,
- Ubongo - gra do plecaka.

Gry planszowe będą dostępne na miejscu w czytelni, natomiast komiksy zasilą nasz biblioteczny księgozbiór.

Oprac. M. Górecka