9 lutego 2021 r. na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Razem dla lepszego internetu!". W Polsce organizatorem tych wydarzeń jest Polskie Centrum Programu Safe Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są również: Facebook Polska, Google Polska, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle. Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.
Celem DBI jest propagowanie i inicjowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z zasobów internetu przez dzieci, młodzież oraz zaznajomienie rodziców, nauczycieli, wychowawców o zagrożeniach w sieci i promocji pozytywnego wykorzystania internetu.
Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do udziału w akcji i zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dot. bezpieczeństwa w sieci, które dostępne są na stronach internetowych www.saferinternet.pl oraz www.akademia.nask.pl
Przemysław Szamocki