W dniach od 13 do 21 listopada 2018 roku będziemy przeżywali w naszej społeczności szkolnej Dni Solidarności i Wsparcia dzieci przeżywających żałobę. Punktem kulminacyjnym będzie 21 listopada „Dzień Tumbo”, czyli dzień słonika, który od wielu lat jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej. W tych dniach podczas lekcji zajmiemy się tematyką śmierci i żałoby. Wychowawcy oraz katecheci poruszą z uczniami zagadnienia dotyczące więzi rodzinnych i trudnych uczuć oraz tematy związane z pomocą i wsparciem dla osób, które utraciły kogoś bliskiego.

Od wtorku 13 listopada uczniowie z SU będą zbierać do puszki pieniążki na pomoc osieroconym dzieciom – gorąco prosimy o wsparcie tej akcji i złożenie do puszki małej-symbolicznej kwoty pieniędzy.

Bardzo prosimy, aby w środę 21 listopada dzieci przyszły do szkoły ubrane na pomarańczowo.

Wszystkie informacje będą wywieszone na gazetkach i plakatach  na terenie szkoły.

Dziękujemy Wam za wsparcie.

Samorząd Uczniowski, Zespół SzPZ oraz Caritas

Więcej informacji http://tumbopomaga.pl/