26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Podczas zajęć z języka angielskiego uczyliśmy się języków obcych poprzez wspólną zabawę, gry językowe i projekty. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat krajów europejskich, takich jak: Wielka Brytania, Francja, Ukraina, Grecja, Niemcy czy Hiszpania. Klasy czwarte omawiały wybrane fascynujące języki i alfabety. Klasy piąte ćwiczyły zwroty powitalne w europejskich językach, wpisując je w „Językowe Wieże Babel”; klasy szóste przymierzały koszulki… i przymierzały się do konkursu na logo Europejskiego Dnia Języków. Klasy siódme wybrały się w wirtualną podróż po Europie, z której przywiozły broszury turystyczne, a klasy ósme sprawdzały swoją wiedzę o przysłowiach w języku angielskim.

Celem Europejskiego Dnia Języków jest propagowanie uczenia się języków przez całe życie. Świętując kolejny już rok różnorodność językową i wielokulturowość Europy, pokazaliśmy, że nauka języków obcych może być ciekawą zabawą.

Prace podsumowujące tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków można oglądać w salach oraz na korytarzach szkolnych.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie na projekt nowego logo Europejskiego Dnia Języków na 2019 rok!!! Szczegóły w zakładce „Konkursy”.   

 Nauczyciele języka angielskiego