24 września obchodzony jest Europejski Dzień Sportu Szkolnego. To międzynarodowe  święto ruchu i kampania zachęcająca do prowadzenia aktywnego trybu życia od najmłodszych lat. W tym roku do tej inicjatywy przyłączyła się nasza Szkoła. Z myślą o prawidłowym rozwoju fizycznym naszych uczniów, zaburzonym przez pandemię  nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali w czwartek innowacyjne lekcje. Wszyscy uczniowie klas 4- 8 mieli do wykonania, specjalnie przygotowane na ten dzień stacje z różnorodnymi ćwiczeniami. Uczniowie z zaangażowaniem pokonywali tor przeszkód, doskonale się przy tym bawiąc.

Akcja Europejski Dzień Sportu Szkolnego pokazała nam jak bardzo ważne są działania na rzecz przyszłości dzieci poprzez wspieranie ich zdrowia fizycznego i aktywny udział w lekcjach wychowania fizycznego.

Dominika Bańkiewicz

Agata Patalan