W dniach 13.01. - 17.01.2020r. w czasie ferii zimowych uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły.
.
W obiektach sportowych odbywały się zajęcia sportowo - rekreacyjne. W ramach "Akcji Zima" udział wzięli uczniowie naszej szkoły, absolwenci SP12 oraz dzieci i młodzież z dzielnicy Ujeścisko. Nauczyciele wychowania fizycznego organizowali rozgrywki w turniejach: piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego, unihokeja oraz gier i zabaw rekreacyjnych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.
.
Dzieci aktywnie i kreatywnie spędzały czas poprzez zajęcia ruchowe, gry planszowe i zabawy integrujące. Uczyły się planowania poprzez ciekawe pomysły, które wykorzystywały w tworzeniu budowli z klocków LEGO. 
Podczas gier planszowych uczestnicy rozwijały swoje twórcze myślenie, zdobywały nowa wiedzę, uczyły się współpracować w grupie.
.
W pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci mogły także uczestniczyć w zajęciach z nauki decoupage'u. Uczniowie mogli twórczo spędzić czas i nauczyć się czegoś nowego. Decoupage wykonywaliśmy na drewnie: na skrzyneczkach, drewnianych świecznikach, deskach do krojenia, na szkle. Zajęcia obfitowały w nowe pomysły i techniki zdobnicze, które możecie obejrzeć na zdjęciach.