W naszej szkole odbył się I Wojewódzki Konkurs Geograficzny „Świat w lapbooku”  – etap szkolny, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Miastku. Dedykowany był uczniom klas 5-8 szkoły podstawowej. Każdy z uczestników konkursu miał za zadanie samodzielnie wykonać i opracować książkę tematyczną w formie lapbooka, którego tematem była „WEEKENDOWA WYPRAWA”. Prace przedstawiały w ciekawy sposób wiadomości, ciekawostki z wybranego przez uczestnika miejsca wartego odwiedzenia, ukazać jego piękno i być inspiracją do podróży. Spośród prac dwie najciekawsze zostały wytypowane do etapu wojewódzkiego. Wszyscy uczestnicy etapu szkolnego za aktywność i udział w konkursie otrzymały dyplomy i małe upominki.