W poniedziałek 2 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 2a wybrali się do Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku Oliwie na biologiczne warsztaty edukacyjne pt. Dżdżownica- bohater w głębi ziemi!

Uczniowie dowiedzieli się, że w glebie, tuż pod naszymi stopami toczy się życie tysięcy małych organizmów. To od nich w dużej mierze zależy dobrobyt stworzeń na powierzchni. Kontrolują obieg materii w przyrodzie, proces tworzenia gleby i gwarantują sukces w przydomowym ogródku warzywnym. Dżdżownice były głównym tematem zajęć. Dzieci szukały tych długich stworzeń w ziemi, co okazało się dość łatwe. Trudniej było wyszukać młode dżdżownice, a jeszcze trudniej jajka dżdżownic. Ale na szczęście wszystkie poszukiwania zakończyły się sukcesem!

Na koniec dzieci obejrzały ślimaka olbrzymiego z Afryki, który wywarł na nich ogromne wrażenie.

To były wyjątkowe zajęcia!

Agnieszka Trętowska