Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi RP oraz Święta Konstytucji 3 maja zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Nasza Biało-Czerwona – flaga RP w obiektywie”. Celem konkursu jest propagowanie działań związkach z eksponowaniem flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz upowszechnienie wiedzy wśród uczniów: jak prezentować barwy narodowe, polską flagę, a także inne weksylia w przestrzeni publicznej tj. jak została przedstawiona flaga w moim domu, mieszkaniu, budynku administracji publicznej, szkole muzeum, parku, ulicy.
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych:
I klasy 1-3
II klasy 4-8
Zadaniem każdego uczestnika jest przygotowanie zdjęcia swojego balkonu, okna, tarasu, domu bądź miejsca użyteczności publicznej (szkoły, muzea, teatry, urzędy, parki, ulice etc.), gdzie zostały przedstawione barwy narodowe.
Uczestnik konkursu może przesłać tylko jedno wybrane zdjęcie w formie cyfrowej na adres mailowy p.szamocki@sp12.edu.gdańsk.pl o temacie „Konkurs fotograficzny”.
W wiadomości proszę umieścić informację:
Imię i nazwisko ucznia:
Klasa:
Termin przesyłania prac:  10 maj 2022.
Jury w każdej kategorii wyłoni po 3 najciekawsze prace. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie szkoły oraz na facebookowym profilu. Przewidziane są nagrody, które są finansowane przez Radę Rodziców Szkoły.
Organizatorem konkursu jest p. Przemysław Szamocki (nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie).
Pytania proszę kierować na adres mailowy p.szamocki@sp12.edu.gdansk.pl