Listopadowe warsztaty z Wydawnictwem Zakamarki w klasach I i II

W dniach 5 i 22 listopada uczniowie klas I i II wzięli udział w warsztatach czytelniczych z Wydawnictwem Zakamarki. Zajęcia odbywały się na podstawie książek Martina Widmarka oraz Rose Lagercrantz.

Uczniowie z klas I posłuchali fragmentów książek R. Lagercrantz o Duni i Mattisie (bohaterów m.in. książek „Moje szczęśliwe życie”, „Mattis i jego przygody w pierwszej, drugiej i trzeciej klasie”), a następnie rozmawiali o znaczeniu przyjaźni i szczęścia. Dzięki warsztatom nasi najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się jak ważne jest mówienie sobie na wzajem miłych rzeczy i, że wcale nie jest to takie proste jak się wydaje.

Klasy II natomiast poznały ekwipunek detektywa i rozwiązywały detektywistyczne śledztwo na podstawie serii książek przygodowych „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Podczas warsztatów uczniowie nie tylko poznali twórczość M. Widmarka, ale mieli także okazję sami rozwiązać detektywistyczne zagadki.

Zajęcia poprowadzili Pani Beata Jarmakowska-Stranz oraz Pan Maciej Stranz. Spotkanie z przedstawicielami Wydawnictwa Zakamarki wzbudziło duże zainteresowanie naszych uczniów szwedzką literaturą dla dzieci i młodzieży oraz zachęciło do częstszych odwiedzin w bibliotece szkolnej. Kolejna seria warsztatów już w styczniu, tym razem dla naszych czytelników z klas IV!

Oprac. M. Górecka