Siedzący tryb życia nie wpływa dobrze na naszą kondycję zdrowotną. Tymczasem można to zmienić w dość prosty sposób poprzez kontrolowanie ilości kroków pokonywanych przez cały dzień. Ciekawe czy ktoś z Was zastanawiał się ile kroków dziennie robi? Wg. Światowej Organizacji Zdrowia zalecana liczba to 10 000 kroków. Ta liczba gwarantuje utrzymanie organizmu w dobrej kondycji i pozwala zachować zdrowie jak najdłużej. Przy założeniu, że krok ma długość ok. 60-80 cm każdego dnia mamy do pokonania dystans 6-8 km.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdańsku przystąpili do challengu, który polegał na tym, aby w ciągu jednego dnia zrobić jak najwięcej kroków. Ku naszej uciesze taka forma promocji zdrowia spotkała się z dużym odzewem ze strony uczniów.

Marcin Gryc