11 listopada 2018 roku będziemy obchodzić wyjątkową uroczystość: 100-lecie odzyskania niepodległości. Obchody tego ważnego święta odbędą się w naszej szkole w piątek 9 listopada. Wspólnie na korytarzach naszej szkoły odśpiewamy hymn państwowy o godzinie 11:11, a następnie uczniowie wezmą udział w uroczystym apelu. Prosimy, aby wszyscy uczniowie przyszli tego dnia w stroju galowym. Zachęcamy również do założenia kokardy narodowej (tzw. kotylionu) lub innego biało czerwonego akcentu.

Dodatkowo serdecznie zapraszamy uczniów i ich rodziny do wzięcia udziału w tegorocznej Paradzie Niepodległości ulicami Gdańska, która odbędzie się 11 XI 2018 r. Nasza szkoła jest zarejestrowana jako grupa zorganizowana.Uczniowie chętni przychodzą pod opieka rodziców. Początek o godzinie 9.00 ul. Podwale Staromiejskie (przy Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku). Prosimy o zabranie ze sobą polskich flag. Uczcijmy wspólnie jako społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 100-lecie odzyskania niepodległości. Szczegółowe informacje u Pana Przemka Szamockiego (n-la historii)".

Nauczyciele historii