Dnia 12.10.2022r. Pani Dyrektor Małgorzata Michałowska przyjęła uroczyste ślubowanie od tegorocznych pierwszoklasistów.

My uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdańsku będziemy starali się być dobrymi i uczciwymi.

Ślubujemy!

Będziemy strzegli honoru i dobrego imienia szkoły.

Ślubujemy!

Będziemy szanowali swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców.

Ślubujemy!

Będziemy uczyli się tego, co piękne.

Ślubujemy!

Będziemy kochali swoją Ojczyznę.

Ślubujemy!

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Po czym wszyscy zostali pasowani na pierwszoklasistów SP nr 12 w Gdańsku. Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen w szkole.

Wychowawcy klas I