W dniach 30-31 marca 2022 r. uczniowie klas I naszej szkoły wzięli udział w ceremonii pasowania na czytelników. Uroczystość, przygotowana przez panie bibliotekarki, odbyła się na podstawie serii książek „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai” M. Widmarka. Pierwszaki poznały najpierw treść książki „Tajemnica diamentów”, a następnie rozwiązywały detektywistyczne zagadki, związane z bohaterami serii o Lassem i Mai. W dalszej części pasowania wszyscy  zapoznali się z regulaminem biblioteki i przystąpili do ślubowania czytelników. Każdy z uczestników pasowania otrzymał w prezencie pamiątkowe książki „Pierwsze abecadło”.

Gratulujemy wszystkim pierwszakom przystąpienia do grona czytelników oraz życzymy wielu wspaniałych i pouczających przygód z książką.

Opracowała: M. Górecka.