W dniach 26 i 30 października uczniowie klas II i III wzięli udział w warsztatach czytelniczych z Wydawnictwem Zakamarki. Zajęcia odbywały się na podstawie książek Martina Widmarka. Klasy II poznały ekwipunek detektywa i rozwiązywały detektywistyczne śledztwo na podstawie serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Natomiast klasy III poznały Dawida i Larisę – bohaterów książki przygodowej „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”. Podczas warsztatów uczniowie nie tylko poznali twórczość M. Widmarka, ale dowiedzieli się też wielu ciekawostek – m.in. co to są pierwiastki i gdzie są linie papilarne. Zajęcia poprowadzili Pani Beata Jarmakowska-Stranz oraz Pan Maciej Stranz. Spotkanie z przedstawicielami Wydawnictwa Zakamarki wzbudziło duże zainteresowanie naszych uczniów szwedzką literaturą dla dzieci i młodzieży oraz zachęciło do częstszych odwiedzin w bibliotece szkolnej.

Oprac. M. Górecka