Krótka i szybka Akcja “Plecaczek”  dla dzieci z Ukrainy zakończyła się w SP 12 bardzo pozytywnie. W ciągu czterech dni uzbieraliśmy 144  różnych tornistrów!!!

Celem akcji było przygotowanie małych plecaków  z wyposażeniem  w drobną żywność i artykuły  higieny dla dzieci odbieranych z granicy.  Plecaki nie musiały być nowe, ale w dobrym stanie. Do plecaczka należało włożyć:  butelkę wody niegazowanej z dziubkiem,  mus w tubce, soczek w kartoniku ze słomką,  batonik, miś/przytulanka, małe opakowanie kredek, kolorowankę, rękawiczki, ciepłe skarpetki,  1 paczkę chusteczek higienicznych,  1 opakowanie mokrych chusteczek.

107 wyposażonych plecaków pojechało do Hotelu Dobczyce, 16 plecaków pojechało do Darłowa, a 21 zostało w naszej szkole.

Za wsparcie akcji bardzo dziękujemy
Koordynatorzy akcji w SP12 w Gdańsku: Renata Prusik, Agnieszka Trętowska.