22 czerwca został podsumowany rok pracy kółka „Gdańsk dla Pierwszoklasistów”.Dzieci z klasy 1b, 1c, 1d uczestniczyły w wycieczce do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Poznały pracę wojewody i urzędników z Wydziału Bezpieczeństwa.Zwiedziły gabinet wojewody. Zobaczyły urządzenia monitoringu Gdańska.W czasie wycieczki dzieci porównały 3 ratusze w Gdańsku.
Dzieci twórczo wykorzystały zdobyte wiadomości biorąc udział w konkursie plastyczno -technicznym „Gdańska kamieniczka”.
Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody. Przy okazji wyjaśniła znaczenie imienia szkoły „Przyjaciół Gdańska”, które będzie nadane w nowym roku szkolnym 2023/24.
Podziękowania dla wszystkich uczestników, Pani Dyrektor, pracowników Urzędu Miejskiego oraz Rady Rodziców, którzy ufundowali nagrody.
Bernadeta Bartkowiak, Agnieszka Kaczmarczyk