Nasza szkoła przyłączyła się do realizacji projektu pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” organizowanego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg.  

Celem  kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Nasi uczniowie z klas 1-3 otrzymają przygotowane przez fundację kartki świąteczne, które wspólnie z rodzicami lub wychowawcami wypiszą  i wyślą do bliskiej osoby.

Dzieci mogą wziąć także udział w organizowanym przez fundację konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną (szczegóły http://sp12.edu.gdansk.pl/pl/art/ogolnopolski-konkurs-plastyczny-ida-swieta-nie-o-sms-ie-lecz-o-kartce-pamietaj.1867.html )

Dodatkowo w tym tygodniu w toaletach naszej szkoły zawisło kilkadziesiąt ulotek z ciekawostkami ze świata cyfrowego. Dlaczego w toaletach… gdyż to prawdopodobnie jedno z niewielu miejsc, w których nie korzystamy z telefonów :) Zabawa bardzo spodobała się uczniom, którzy wyruszyli na zwiedzanie szkolnych toalet, by móc przeczytać wszystkie ciekawostki.

Wszelkie informacje o projekcie, a także ciekawostki ze świata cyfrowego możecie Państwo znaleźć na stronie projektu: https://idaswieta.com/

K.Kotarska-Grzenia