Uczniowie klas 7 i 8 otrzymali specjalne zadanie. Mieli wykonać projekt, którego zadaniem było stworzenie profilu wzorowanego na portalu społecznościowym Instagram postaci historycznej omawianej na lekcjach historii. Każdy z uczniów miał wyobrazić sobie: jak wyglądało by życie tych osób, gdyby mieli dostęp do serwisów społecznościowych, smartfonów, szerokopasmowego internetu oraz innych wynalazków teraźniejszych czasów.

Uczniowie bardzo się zaangażowali, czego efektem są świetne profile. Projekt miał na celu uświadomić młodzież o tym, że w erze nowoczesnych technologii można znaleźć ciekawy sposób na naukę i przyswojenie informacji o ludziach, którzy zapisali się na kartach historii.

Mam nadzieje, że Adam Mickiewicz czy Władysław Anders byliby zadowoleni z takich kont

Przemysław Szamocki