W piątek, 16 listopada 2018 r. uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w szkolnych eliminacjach „Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego”. I etap „Konkursu” cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przystąpiło do niego blisko 80 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe pod opieką Pań: Katarzyny Turskiej, Emilii Mirkowskiej-Moch oraz Klaudii Wójcickiej w trzech salach, które pękały w szwach…

Podczas, gdy niektórzy myśleli już o weekendzie, konkursowicze mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności językowe rozwiązując zadania zamknięte i otwarte o dużym stopniu trudności. Uczestnicy sprawdzili swoją znajomość słownictwa i gramatyki, umiejętność czytania tekstów anglojęzycznych ze zrozumieniem, a także wiedzę na temat kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych. Tegoroczny poziom „Konkursu” okazał się niemałym wyzwaniem.  Do II etapu przechodzą uczniowie, którzy otrzymali co najmniej 70% punktów możliwych do uzyskania w eliminacjach szkolnych (czyli min. 42/60 pkt.). Przypominamy, że Rejonowa Komisja Konkursowa ogłosi listę uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu na stronie internetowej siedziby do dnia 30 listopada 2018 r.

Poniżej podajemy wyniki I etapu „Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego”. Cieszy ogromna frekwencja i spore zainteresowanie konkursem, dziękujemy za przybycie, serdecznie gratulujemy czwórce uczestników, która ma szanse na zakwalifikowanie się do drugiego, rejonowego etapu eliminacji.

Szczególnie gratulujemy odwagi najmłodszym uczestnikom, zwłaszcza czwartoklasistom, którym było najtrudniej. Trzymamy kciuki, oby zapał nie zgasł i do zobaczenia podczas kolejnych edycji WKJA!!!

 

Nauczyciele języka angielskiego