W czwartek 20 lutego w naszej szkole gościliśmy Pana Rafała Redzimskiego - ratownika medycznego z gdańskiego szpitala, który jest rodzicem naszej uczennicy z klasy 4c Marysi Redzimskiej.
W zorganizowanym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas czwartych SP12, nabywali oni umiejętności prawidłowego wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także dowiedzieli się jak prawidłowo używać defibrylatora (AED), który za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi osobę udzielającą pomoc poszkodowanemu w sytuacji zatrzymania krążenia.
Dzięki takiej lekcji uczniowie zdobyli ważne informacje, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Bardzo dziękujemy Panu Rafałowi Redzimskiemu za profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zajęcia zorganizowały:
Nina Pawlicka-Śledź