Z okazji Walentynek, uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w lekcjach, na których mieli okazję poznać zwyczaje obchodzenia tego święta w innych krajach na całym świecie. Uczniowie klas 7-8 poznali słownictwo związane ze znakami zodiaku, cechami charakteru oraz z przymrużeniem oka, łączyli w pary pasujące do siebie znaki zodiaku. Zwieńczeniem lekcji było zaprojektowanie elektronicznej kartki walentynkowej, na których uczniowie ilustrowali znane cytaty oraz wiersze dotyczące miłości i przyjaźni. Celem projektu było wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz wzbudzanie motywacji do samodzielnego uczenia się, jak również wyszukiwania informacji.

Lekcję zrealizowano w ramach innowacji pedagogicznej na rok szkolny 2020/2021 „Culture it! – rozwijamy wiedzę w zakresie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych”.

Karolina Fudala-Sikora