Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska za rok szkolny 2019/2020 otrzymało dwudziestu uczniów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom oraz ich rodzicom.

Poniżej zamieszczamy list od Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz.

.

Drogie Gdańskie Uczennice, Drodzy Gdańscy Uczniowie

 

Możecie być z siebie dumni! I ja jestem bardzo z Was dumna! Mimo pandemii, mimo izolacji w domach, ograniczonego dostępu do nauczycieli, szkół i bibliotek nie straciliście motywacji i zapału.

 

Przyznając jednorazowe stypendia prezydenta Gdańska dla szczególnie uzdolnionych dzieci i szczególnie uzdolnionej młodzieży, pragnę Wam podziękować za Waszą codzienną pasję, pracowitość i rozwijanie talentów. Wdzięczność należy się również Waszym rodzicom i opiekunom, a także nauczycielom i wychowawcom, bo Was wspierają i dopingują. To Wasze wspólne święto.

 

Tych kilkaset wyróżnień to powód do radości dla całego miasta, bo oto rosną nam superobywatele, przyszli naukowcy, nauczyciele, lekarze, prawnicy, artyści, społecznicy...

 

Przekażcie – proszę – wyrazy szacunku ode mnie swoim rodzicom, opiekunom i nauczycielom. Życzę Wam zdrowia, pogody ducha i nadziei, że już wkrótce wszyscy będziemy mogli wrócić do codziennych spotkań z ukochanymi osobami, ulubionymi miejscami i najmilszych przyjemności. A tymczasem dbajmy o siebie wzajemnie i nie dajmy się wirusowi.

 

https://youtu.be/YkF74_tZ-TM

 

Z wyrazami szacunku

 

Aleksandra Dulkiewicz

prezydent Gdańska