5 maja to Światowy Dzień Higieny Rąk. Pandemia nauczyła nas, że higiena rąk to podstawa w profilaktyce zakażeń wirusami, bakteriami i grzybami. Ręce nieustannie stykają się z różnymi powierzchniami, są naszymi narzędziami pracy i zabawy. W tym dniu podczas zajęć w świetlicy dzieci miały okazję uświadomić sobie gdzie i co każdego dnia robią ich dłonie, obejrzeliśmy film edukacyjny o patogenach żyjących na rękach i o sposobach ustrzeżenia się przed zakażeniami groźnymi chorobami. Dzieci dokładnie umyły swoje ręce według zalecanej instrukcji a następnie bawiły się malując ręce farbami i odbijając je na papierze. Do tego kilka ruchów pędzlem i powstała galeria Rączek - Zwierzaków. Dzieci wykonywały także komiksy o przygodach swoich rąk.

Opracowała: Joanna Krużyńska