W dniu 14.09.2022 r. uczniowie klasy 8F uczestniczyli w Inauguracji Gdańskich Lekcji Obywatelskich w Europejskim Centrum Solidarności w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji. Przybyłych uczniów, nauczycieli i prelegentów powitała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Zostało przeprowadzonych 6 lekcji, a w role nauczycieli wcielili się zaproszeni goście m.in. wicemistrzowie świata gry w FIFĘ Bartosz „Bejott” Jakubowski i Damian „Damie” Augustyniak, mec. Bartosz Golejewski, dziennikarz Michał Tokarczyk. Tematami lekcji były zagadnienia poruszane na lekcjach wiedzy o społeczeństwie tj. prawo, przedsiębiorczość, fakenews, wolontariat.
Na zakończenie lekcji odbył się quiz podsumowujący, w którym 3 miejsce na ponad 200 uczestników zajęli Sebastian i Dawid.
Przemysław Szamocki