Warsztaty czytelnicze z książką interaktywną

W dniu 15 maja 2019 r. uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach z książką interaktywną. Gościem specjalnym na zajęciach była Pani Marta Mital z Wydawnictwa „Meandry”. Wydawnictwo zajmuje się publikowaniem książek interaktywnych dla dzieci i młodzieży. Spotkanie z Panią Martą przebiegało na podstawie książki „Oni byli Niezłomni” (autorstwa E. Śnieżkowskiej-Bielak), opisującej losy Antka, harcerza żyjącego w okresie po zakończeniu II wojny światowej. Niezwykła, interaktywna forma publikacji powoduje, że książkę można przeczytać kilka razy i za każdym razem będzie ona miała inne zakończenie. Nasi uczniowie, pracując w zespołach warsztatowych, najpierw zapoznawali się z życiorysem Antka, by później wybrać ścieżkę jego dalszych losów. Pod koniec zajęć każdy mógł wziąć udział w quizie historycznym.

Jest to drugie spotkanie uczniów naszej szkoły z Panią Martą. W poprzednim roku szkolnym zajęcia odbywały się na podstawie książki „Powstanie Warszawskie”.

Wśród propozycji książek interaktywnych Wydawnictwa „Meandry” odnaleźć można, poza „Oni byli Niezłomni”, czy „Powstaniem Warszawskim”, także tematykę historyczną z innych epok, np. „Złote czasy piratów”, „Średniowiecze”, czy propozycja dla nieco starszej młodzieży – „Dziki chłopiec”. Książki te można polecić nie tylko dlatego, że mają one ciekawą formę, ale także ze względu na walory edukacyjne. Z pełną ofertą Wydawnictwa „Meandry” można zapoznać się na stronie: wydawnictwomeandry.pl. O książki interaktywne można również pytać w lokalnych księgarniach oraz sklepach internetowych.

Gorąco polecamy książki Wydawnictwa „Meandry” a Pani Marcie dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia!

 

Oprac. M. Górecka