Uczniowie klas 8c i 8f uczestniczyli w projekcie edukacyjnym z Wiedzy o Społeczeństwie. Polegał on na zorganizowaniu kampanii wyborczej na prezydenta wymyślonego przez uczniów miasta. Kandydaci mieli zorganizować swój sztab wyborczy, który otrzymał specjalne zadania tj. stworzenie plakatów i ulotek wyborczych, napisanie programu wyborczego, założenie partii politycznej, nagranie spotu wyborczego oraz przygotowanie się do debaty. No właśnie... debata była najtrudniejszym wyzwaniem, ponieważ kandydaci musieli przekonać swoich wyborców do oddania na nich głosy. Debaty prezydenckie kandydatów miast: Misiaczkowo i Maraton były bardzo burzliwe i zacięte. Pojawiły się w nich kreatywne pomysły oraz też te, które były nierealne do wykonania.Jednak wybory wyłoniły zwycięzców, którzy objęli fotel prezydenta na 5 - letnią kadencję:)
Gratulacje dla uczniów za super pracę! :)
oprac. Przemysław Szamocki