Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

We wtorek, 15 października 2019 r. uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w szkolnych eliminacjach „Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego”. I etap „Konkursu” cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przystąpiło do niego blisko 40 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe pod opieką Pań: Emilii Mirkowskiej-Moch oraz Marii Wdzięcznej-Starosty.

Tegoroczni konkursowicze mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności językowe rozwiązując zadania zamknięte i otwarte o dużym stopniu trudności. Uczestnicy sprawdzili swoją znajomość słownictwa i gramatyki, umiejętność czytania tekstów anglojęzycznych ze zrozumieniem, a także wiedzę na temat kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych. Poziom „Konkursu” okazał się ogromnym wyzwaniem.

Decyzją Rejonowej Komisji Konkursowej, do II etapu przeszli uczniowie, którzy otrzymali co najmniej 65% punktów możliwych do uzyskania w eliminacjach szkolnych (czyli min. 39/60 pkt.). W wyniku tej zmiany, na liście uczniów zakwalifikowanych do drugiego, rejonowego etapu eliminacji znalazła się aż piątka uczestników z naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom pierwszego etapu: Łukaszowi Kołtowiczowi z 8f, Maciejowi Wiśniewskiemu z 8e, Martynie Mocarskiej z 8e, Solomii Krutskevych z 7b oraz Wiktorii Chełmińskiej z 8e.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki I etapu „Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego”. Cieszy ogromna frekwencja i spore zainteresowanie konkursem, dziękujemy za przybycie.

Szczególnie gratulujemy odwagi najmłodszym uczestnikom, zwłaszcza czwartoklasistom, którym było najtrudniej. Trzymamy kciuki, oby zapał nie zgasł i do zobaczenia podczas kolejnych edycji WKJA!!!

Nauczyciele języka angielskiego