W sobotę 13 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się Wojewódzki konkurs wiedzy dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych "SUPER PIERWSZAK". Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, a także wyłanianie talentów. zamiarem organizatorów było doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia oraz stworzenie dzieciom możliwości "sprawdzenia się" w rywalizacji z innymi. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu z wiedzy ogólnej. Organizatorkami konkursu były J. Citko, A. Merchel,. R. Prusik, A. Trętowska.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zakupienie grawerowanych pucharów dla wojewódzkich super pierwszaków.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za godne reprezentowanie swoich szkół. Wykazali się bowiem ogromną wiedzą z różnych dziedzin życia.

Spośród najlepszych uczniów klas I szkół podstawowych województwa pomorskiego tytuł "Super Pierwszak" zdobyli:

1 miejsce

Magda Piątek SP 39  - 84p.

2 miejsce

Jan Dogoński ZSP 10  - 78p.

Ludwik Czyżak SP 47  - 75p.

3 miejsce

Jakub Ciszkiewicz   SP 20  - 74p.

Tomasz Dziuba  SP 89  - 74p.

Franciszek Grycan SP 12  - 74p.

Ignacy Olkowski SP 12  - 74p.

Maciej Wasilewski SP 47  - 74p.

Gratulujemy Wam, Super Pierwszaki!

Dyplomy i nagrody są w trakcie przygotowywania i będą gotowe do odbioru od czwartku 25 maja 2023r. w Szkole Podstawowej nr 12 , w sali 217.

Opracowała: A. Trętowska