W środę 13.03 o godzinie 16:30 w sali nr 111 odbyły się X-te Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 12 w Szachach. Co ciekawe w tej samej sali odbyły się również pierwsze mistrzostwa szkoły (04.03.2010). Tym razem wystartowało 21 uczestników – najmłodsi z kl 0, najstarsi z klasy VII.

Bezapelacyjnym zwycięzcą został Michał Krotowski-Cacha z klasy VII E, który zdobył komplet 6 punktów. Na podium klasyfikacji generalnej stanęli także Tomasz Kosmalski z VIC (5 z 6) i Tomasz Sulkowski (4 z 6) z VF.

Klasyfikację klas 0-III wygrał Patryk Cich z IIIC, przed Michałem Dziórawcem (IIC) i Kacprem Szycą (IIE). Wszyscy zdobyli po 3 punkty z 6 partii a o kolejności miejsc na podium zdecydowała punktacja pomocnicza.

Na zakończeniu X Mistrzostw Szkoły zwycięzcy obu kategorii uhonorowani zostali pucharami i medalami, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.