Uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w cyklu Zajęć z Wychowania Komunikacyjnego, które prowadził pan Krzysztof Szkurłatowski – inspektor ds. edukacji i promocji Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

Celem zajęć było kształtowanie u młodych ludzi postawy świadomego użytkownika transportu zbiorowego oraz zdobycie umiejętności pozwalających na samodzielne podróżowanie komunikacją publiczną. W ramach kursu uczniowie zapoznali się
z różnorodnymi formami komunikacji miejskiej oraz ich wpływem na środowisko.
Na zajęciach omówiono m.in. rodzaje i formy obecnie dostępnych biletów oraz drogi ich nabywania. Istotną częścią zajęć była nauka korzystania z rozkładów jazdy i samodzielne planowanie przez uczniów podróży oraz bezpieczeństwo  (w tym sanitarno-epidemiologiczne) i kultura podróżowania.