szkolnego konkursu wiedzy przyrodniczej
„Odkrywam tajemnice przyrody”
dla uczniów klas IV szkoły podstawowej

Organizatorzy: Ewa Grzymała, Magdalena Wenta

Cele konkursu:

• Pogłębianie wiedzy przyrodniczej
  • Uwrażliwianie na piękno otaczającej nas przyrody
  • Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi
  • Rozwijanie uzdolnień i pasji, wyłanianie talentów

Uczestnicy: konkurs skierowany jest do uczniów klas IV szkoły podstawowej nr 12 w Gdańsku

Zasady konkursu:

• Do konkursu może przystąpić każdy uczeń klasy IV ze szkoły podstawowej nr 12 w Gdańsku.
  • Zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 29 stycznia 2019r. do p. Ewy Grzymały (sala 201) lub p. Magdaleny Wenty (sala 305).
  • Konkurs odbędzie się we wtorek 5 lutego 2019 r. o godz. 7.30 w s. 201.
  • Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie w dniu konkursu pisemnej zgody rodziców (załącznik 1) na przetwarzanie danych osobowych oraz publikację wizerunku na potrzeby konkursu.
  • Konkurs przebiega bez udziału publiczności, a nad jego przebiegiem będzie czuwać Komisja Konkursowa.
  • Uczniowie będą rozwiązywać test jednokrotnego wyboru składający się z 34 pytań.
  • Czas trwania konkursu to 45 minut.
  • Uczniowie proszeni są o przyniesienie przyborów do pisania- czarny długopis niezmazywalny.

Zakres merytoryczny Konkursu: Pytania konkursowe obejmują tematykę z zakresu przyrody do klasy IV z zakresu podstawy programowej, a w szczególności działy:

• Warsztat przyrodnika
  • Pogoda i zjawiska przyrodnicze
  • Świat organizmów

Ogłoszenie wyników i nagrody:

• Wyniki zostaną ogłoszone 1 marca 2019 r. i zamieszczone na stronie internetowej szkoły sp12.edu.gdansk.pl
  • Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla I, II i III miejsca.
  • Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom.

Zapraszamy do udziału w konkursie.